Tomu jsme za komunismu říkali předposranost

3.5.2009

Někteří se tedy báli, co by se stalo, kdyby řekli svůj názor. Možná by se nestalo nic, ale ten, kdo byl předposraný, raději preventivně držel hubu. Všichni se pak tvářili, jako že souhlasí, mysleli si své, ale žili ve lži. Posuďte, zda se předposranost znovu vrátila do české kotliny. Jeden významný politik vzkázal veřejnosti k Lisabonské smlouvě toto:
82169_clanok_foto_801
Politik: „Řada evropských státníků do toho investovala hodně … ty investice byly značné … asi by se netvářili, že se nic nestalo“, kdyby Senát neschválil Lisabonskou smlouvu. Ta „sice umožňuje přenášet kompetence do Bruselu bez explicitního souhlasu národních parlamentů, ale my jsme si vytvořili pojistku, že to náš Parlament bude muset odsouhlasit… “

Svobodní: PARLAMENT BUDE MUSET? TROUFNE SI NĚKDY NESOUHLASIT?

Politik: „To si občas může dovolit velmoc, že parlament neodhlasuje smlouvu, kterou vláda podepsala.“

Svobodní: TAKŽE TA POJISTKA JE K NIČEMU.

Politik: „Já se nejvíc bojím rozpínavosti evropského parlamentu.“

Svobodní: A TO NEVADÍ, ŽE OSLABÍ NAŠI SUVERENITU?

Politik: „Nepřímo ji oslabí.“

Svobodní: TAKŽE VÁHA NAŠEHO HLASU SE ZMENŠÍ.

Politik: „Ale jde o to, abychom se nebáli pozdvihnout hlas, až se bude stanovisko formulovat.“

Svobodní: TAKŽE SELHÁNÍ SOUČASNÉ VLÁDY BUDE MUSET NAPRAVIT NĚJAKÉ HRDINNÉ ODMÍTÁNÍ VŮLE VELKÝCH STÁTŮ V BUDOUCNOSTI. TŘEBA SI NĚKDO NEPŘEDPOSRANÝ TROUFNE VETOVAT VÍCE.

Politik: Já se nebojím, hrdinsky jsem jednou uplatnil „veto u daně z piva“.

Svobodní: VÁM PŘIPADÁ DAŇ Z PIVA A TRVALÁ ZTRÁTA SUVERENITY SROVNATELNÁ? VELKÉ STÁTY NÁM MAJÍ NAVŽDY DIKTOVAT, CO MÁME DĚLAT?

Politik: „Pro středně velkou evropskou zemi ve středu kontinentu s naším příběhem jsou vždycky lepší nějaká pravidla hry než zákony džungle, kde platí právo silnějšího.“

Svobodní: POVINNOST DRŽET HUBU KVŮLI VELKÝM STÁTŮM, TO JE PŘECE TO PRÁVO SILNĚJŠÍHO. PRÁVĚ JSTE ŘEKL, ŽE MÁME PŘED VELKÝMI STÁTY DRŽET HUBU, AČKOLI BYCHOM PODLE PRAVIDEL MOHLI NESOUHLASIT. TAKŽE PRÁVO SILNĚJŠÍHO PLATÍ TAK JAKO TAK.

Pokud jste vyhodnotili výroky českého politika, který tímto rozhovorem popřel všechno, pro co si jej někdo mohl vážit, jako výroky předposrané, podívejte se na tento odkaz a zjistíte, kdo to je. Politikovy uvedené citáty kurzivou v uvozovkách tam najdete.